Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
AUTOR:
Grzyb, Mirosław
POZ/ODP:
[autorzy tekstu: Mirosław Grzyb, Iwona Choroszewska-Zyśk ; tłumaczenie tekstu głównego na język angielski: [>>] Małgorzata Zapadka ; tłumaczenie legend na język angielski: Renata Aneta Korytkowska, Ewa Schramm, Bożena Konkiel, Nicholas Kaponyas].
ADRES WYD.:
Myszyniec : Związek Stowarzyszeń "Kurpsie Razem", 2020.
Pierwsza połowa XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice... Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem - fundamentom świata.Akcja ŚWIATA BEZ KOŁCA toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Bohaterowie są potomkami postaci, wokół których osnuta jest fabuła FILARÓW ZIEMI. Ich drogi życiowe determinuje ambicja, duma, tajemnice, zbrodnia, miłość i zemsta. Chociaż wojna i zaraza odbierze im to, co najdroższe ich sercu, ani na chwilę nie stracą nadziei i nie zapomną o przysiędze, którą złożyli w dzieciństwie pewnego brzemiennego w skutki dnia.Na podstawie ŚWIATA BEZ KOŁCA w 2012 r. nakręcono serial telewizyjny, którego współproducentem był słynny reżyser Ridley Scott.
UWAGI:
Stanowi część 2 cyklu, część 1 pt.: Filary Ziemi.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Twórczość Zofii Kossak-Szczuckiej w opowieści dariusza Kuleszy to literatura chrześcijańska, osobna, samotna, motywowana religijnie rozumianą służbą.Autor [>>] pokazuje ją w kontekście następujących trzech kategorii: rodzina, Polska i wiara, śledząc w kolejnych rozdziałach kluczową dla Kossak tematykę ideową, obecną zarówno w książkach powstałych przed wojną, w "Proteście", jak i w tekstach opublikowanychjuż po wojnie. Bibliografia s. 233-242
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Koloruj, naklejaj, poznawaj świat i baw się z Jadzią Pętelką. Jadzia Pętelka zaprasza maluchy na wycieczkę na wsi.
Nakarm z Jadzią świnki i kury, przejdź labirynty, podlej kwiaty, poskacz przez kałużę, narysuj pszczółkę. To tylko niektóre zadania czekające na dzieci w tej książce.
Urocze ilustracje, duże naklejki, zadania dostosowane poziomem trudności dla najmłodszych sprawią, że dziecko z przyjemnością będzie sięgało po książkę i uczestniczyło w zabawach.
Dziecko pozna nowe słowa, roziwnie wyobraźnię, logiczne myślenie i zdolności grafomotoryczne.
PRZEZNACZ.:
Wiek 2+.
UWAGI:
Opis według okładki. Integralną częścią książki są naklejki.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Anastazja i Kazimierz, rozdzieleni przez wojnę i ludzką niegodziwość, usiłują na nowo ułożyć sobie życie. Jest rok 1920. Krwawa łuna rewolucji nad dawnym imperium rosyjskim ustępuje miejsca szarej bolszewickiej codzienności. Po wyjściu z więzienia Anastazja przyjeżdża do Petersburga, próbuje zapomnieć o Kazimierzu i zatraca się w pracy w szpitalu. Walcząc z uprzedzeniami, zdobywa lekarskie doświadczenie. Gdy kończy się wojna polsko-rosyjska, Kazimierz wraca na Wołyń. Opiekuje się nim nieodłączny Borys Bogdanow, który zataił przed przyjacielem, co stało się z Anastazją. Dawni kochankowie spotykają się ponownie w świecie, w którym nic już nie jest takie jak kiedyś. Czy ich namiętne uczucie zwycięży przeciwności losu?
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury...
"Czas białych nocy" to pierwszy tom cyklu "Wiatr ze Wschodu" - epicka powieść o miłości w czasie burz, o nienawiści, zdradzie oraz grzechach przeszłości niszczących teraźniejszość.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 647103 od dnia:2024-03-06 Przetrzymana, termin minął: 2024-04-05
Gdy Ulisses mimo przeszkód wreszcie ukazał się drukiem w 1922 roku, okrzyknięto go dziełem nieudanym, nieprzyzwoitym, niemoralnym itd. Uchodził za powieść, której porządny człowiek nie powinien nawet brać do ręki. Dziś, prawie sto lat później, jest powszechnie uważany za arcydzieło, którego nie wypada nie znać.O czym jest Ulisses? Można odpowiedzieć na dwa sposoby: o zwyczajnym dniu Stefana Dedalusa i Leopolda Blooma w Dublinie na początku XX wieku - albo: o wszystkim. Okazuje się bowiem, że zwykły dzień zwykłego człowieka - który chodzi, je, rozmawia czy załatwia różne sprawy, ale też myśli, czuje, wspomina i marzy - to miniatura całego ludzkiego doświadczenia.Czym jeszcze jest Ulisses? Jak napisał w posłowiu tłumacz Maciej Słomczyński, jest to "zapoczątkowanie nowego rodzaju sztuki i doprowadzenie go do doskonałości na przestrzeni jednego dzieła".
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni