Podejście dr Christiane Northrup do zdrowia ciała i umysłu spotkało się z ogromnym entuzjazmem kobiet na całym świecie. Książka Ciało kobiety, mądrość kobiety, należąca już do klasyki gatunku, z wielką mocą wykazuje, że gdy kobieta dokona głębokiej zmiany stylu życia, który najczęściej jest źródłem chorób, szybciej dochodzi do zdrowia, a uzdrowienie okazuje się głębsze, przy mniejszej ilości interwencji medycznych. W książce znajdziesz ogromną ilość poruszających historii kobiet. Ciało kobiety, mądrość kobiety proponuje najlepsze rozwiązania współczesnej medycyny, łącząc najnowsze technologie z naturalnymi terapiami i niezwykłą siłą uzdrawiania, którą posiada samo ciało kobiety.
UWAGI:
Bibliografia, netografia.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich.
Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie doskonale przyjęte przez środowisko publikacje naukowe, chce pomagać ludziom. Ale Towarzystwo Lekarskie, do którego zgłasza się niedługo po przyjeździe, widzi w niej przede wszystkim kobietę - kogoś, kto nigdy nie powinien leczyć. Anna cały czas jednak uparcie dąży do celu i po to, by nostryfikować dyplom i w końcu móc pracować w zawodzie, gotowa jest udać się choćby do samego cara.
Tymczasem w stołecznych domach i szpitalach szerzą się choroby powodowane przez wszechobecny brud i nieprzestrzeganie zasad higieny. Zalecenia Josepha Listera, inicjatora antyseptyki, nawet jeśli znane, są ignorowane i wykpiwane przez większość lekarzy i personel medyczny. Po przytułkach i kamienicach jak dziki ogień rozprzestrzenia się gruźlica, a na salach operacyjnych wielu pacjentów umiera, mimo udanych zabiegów. Żniwo zbiera też gorączka połogowa - przypadłość, na którą doktor Anna zwracała szczególną uwagę.
W tkankę powieści Grabowska wplata historie postaci, które miały przełomowy wpływ na dzieje medycyny: Elizabeth Blackwell, Louisa Pasteura, Wilhelma Röntgena czy Charlesa Darwina.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Jennifer Coburn po mistrzowsku łączy fikcję literacką z faktami. Opierając się na mało znanych dokumentach, filmach i rozmowach ze świadkami wydarzeń, wkracza do domów reprodukcyjnych Stowarzyszenia Lebensborn, które funkcjonowały w kilku krajach podczas ll wojny światowej. Odbierano tam matkom tysiące rasowo idealnych dzieci, aby wychować je na przykładnych obywateli nowych Niemiec.
W bawarskim ośrodku Lebensbornu spotykają się trzy niemieckie kobiety. Blond piękność Gundi Schiller desperacko ukrywa żydowskie pochodzenie swojego nienarodzonego dziecka. Fanatyczna młoda kochanka nazistowskiego urzędnika Hilde Kramer jest bezgranicznie oddana faszystowskiej ideologii. Pielęgniarka lrma Binz z rozpaczliwą i determinacją próbuje nie rzucać się w oczy w miejscu, gdzie prowadzony jest złowrogi program przymusowych adopcji, eugeniki i czystek rasowych.
Każda z nich trafiła tam z innego powodu, ale wszystkie połączył terror nazistowskich Niemiec. Czy siła kobiet i więzi, które stworzą, pozwolą im przetrwać?
UWAGI:
Na okładce: Historia kobiet wykorzystywanych w programie Lebensbornu.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni